آموزش فناوری نانو: مقدمه ، موارد ضروری و فرصت ها
4h 25m
62
Udemy
11 دی 1398
9,371
4.3 از 5
دارد (اگر در سایت مرجع باشد، قرارداده می شود.)
معمولا دارد
معمولا دارد (در صورت درخواست)
Milad Zoghi

https://donyad.com/d/e7f9

آموزش فناوری نانو: مقدمه ، موارد ضروری و فرصت ها

Nanotechnology : Introduction, Essentials, and Opportunities

سرفصل ها و درس ها | نظرات

توضیحات دوره: بسته کامل برای یادگیری فناوری نانو ؛ NanoMaterials، NanoSensors، Application، Simulation، Fabrication، NanoDegrees

آنچه خواهید آموخت

 • همه جنبه های فناوری نانو به زبان ساده
 • فناوری نانو چیست ، چگونه کار می کند ، چرا فناوری نانو در حال رونق است و چه چیزی برای شما مناسب است!
 • شما درک عمیقی از NanoWorld پیدا می کنید. تعریف ، جدول زمانی ، مزایا ، محصولات ، برنامه ها. نانو در طبیعت و اقتصاد نانو و بازار کار
 • درباره اینکه چه چیزی فناوری نانو را خاص می کند و اینکه چگونه خواص منحصر به فرد نانو مواد منجر به اختراع محصولات و راه حل های خارق العاده می شود
 • سفری جذاب را برای یادگیری در مورد انواع نانومواد طی خواهید کرد: نقاط کوانتومی ، گرافن ، نانولوله های کربنی ، باکی بال ، نانو: کامپوزیت ها | پلیمرها | الیاف | پوشش (فیلم نازک)
 • نحوه مشاهده نانوذرات؛ شما می فهمید که چگونه میکروسکوپ و طیف سنجی برای توصیف Nano’s استفاده می شوند. جعبه ابزار NT مانند: میکروسکوپ الکترونی روبشی/تونل زنی/نیرو ، اشعه ایکس ، UV-Vis و تغییر رامان
 • نحوه ساخت نانو سیستم ها ؛ روش های لیتوگرافی از بالا به پایین- عکس/اشعه ایکس/پرتو الکترون/پرتو یونی/نرم/چاپ نانو/کاوشگر اسکن/قلم آغشته روشهای پایین به بالا: رسوب بخار فیزیکی و شیمیایی و خودآرایی
 • بهترین اقدامات شما بعد از این دوره چه می تواند باشد؟ چگونه برنامه های نانو را پیدا کنیم و یک فناوری نانو شویم
 • شما با منابع خارجی آشنا خواهید شد ، جایی که می توانید آخرین دستاوردها ، فرصت های شغلی/شغلی را کشف کرده و Nano-network خود را ایجاد کنید
 • برای شبیه سازی الکترونیکی خواص نانولوله های گرافن و کربن با شبیه سازهای نانوساختار اجرا و کار کنید
 • درباره مسائل ایمنی و خطر فناوری نانو

سلام ،

اگر این دوره را برای ثبت نام در نظر می گیرید ، احتمالاً در مورد پتانسیل های فناوری نانو چیزی شنیده اید یا دیده اید و کنجکاو هستید که بیشتر بدانید. "Nano" و "NanoTechnology" اصطلاحاتی هستند که هرچه بیشتر و بیشتر می شنویم. یک روز می بینیم که دو سطل پر از گل به روی دو بچه انداخته شده در حالی که یکی از آنها پیراهن کاملاً تمیز بر پایه نانو را پوشیده است! آنچه پس از آن اتفاق می افتد یک صحنه خنده دار است ، اما همچنین کاملا چشمگیر و الهام بخش ، که در آن چگونه فناوری Nano’s می تواند به اختراعات رویایی منجر شود. روز گذشته ، دانشمندان گزارش کردند که آنها موجودات جدیدی را تولید کرده اند که می توانند دی اکسید کربن و نیتروژن را از جو گرفته و از آن برای تولید پلاستیک و سوخت استفاده کنند. وای ، واقعی است ؟؟ !!

لیست اختراعات مهم و راه حل های خارق العاده می تواند برای هزاران صفحه ادامه داشته باشد و جای تعجب دارد که فناوری نانو انگشت در هر پای را دارد ، از برداشت انرژی و مسائل زیست محیطی گرفته تا پزشکی نانو و زیست شناسی و تقریباً همه شاخه های مهندسی ، و خیلی بیشتر. در سال های اخیر حتی دو جایزه نوبل نیز به موفقیت های NanoScale اختصاص یافته است. جایزه نوبل فیزیک 2010 برای اختراع گرافن و جایزه نوبل شیمی 2016 برای تولید ماشین آلات مولکولی و روبات ها.

اما ، چگونه حتی ممکن است؟ چه چیزی فناوری نانو را چنان توانمند می سازد که حتی شرکت جوراب ها نیز مفتخر هستند که این محصول را در محصولات خود پیاده سازی می کنند و برخی دیگر داستان های علمی-تخیلی مانند ساختن آسانسور زمین به آسمان را با استفاده از نانولوله های کربنی می سازند؟!

شرط می بندم ، شما مشتاقانه شروع به کشف Nnano-World کرده اید مانند من سالها قبل. من میلاد ذوقی ، متخصص فناوری نانو و نویسنده کتاب "فناوری نانو به زبان ساده" هستم. پس از سالها مطالعه و تحقیق در نانو الکترونیک و انتشار مجلات معتبر و کتاب خود ، تصمیم گرفتم این دوره را برای پاسخگویی به تمام سوالات فوق طراحی کنم من این دوره را به صورت بسته ای کامل برای هر کسی که می خواهد در مورد فناوری نانو بیاموزد ، طراحی کرده ام. چیست ، چگونه کار می کند و چرا باید از آن مراقبت کنید؟


با گذراندن این دوره ، مراحل زیر را طی خواهید کرد:

بخش 1: مقدمه

این بخش برای انتقال دید مناسب شما درباره NanoTehcnology (NT) و Nanoworld طراحی شده است. تعریف NT چیست؟ چگونه کار می کند؟ وقتی می گوییم Nano’s به چه چیزی اشاره دارد؟ مقیاس نانو چقدر کوچک است؟ آیا نانو در طبیعت وجود دارد؟ در مورد تاریخچه NT چطور؟ چه زمانی این اصطلاح ظاهر شده است؟ این س questionsالات در بخش 1 پاسخ داده می شوند. در پایان بخش ، شما درک کلی از پستی و بلندی NT ، در مورد مزایا ، محصولات ، کاربرد و پتانسیل های NT در سال ها و دهه های آینده خواهید داشت. برای داشتن بهترین تجربه یادگیری ، انواع مختلف انیمیشن/ویدئو و عکسهای با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می گیرد.


بخش 2: چه چیزی فناوری نانو را بسیار خاص می کند؟

در این بخش ، شما می آموزید که چه چیزی NT را قادر می سازد تا فناوری را قادر سازد؟ چه چیزی به فناوری نانو قدرت ساخت سیستم ها و محصولاتی با ویژگی های خارق العاده را می دهد؟ ما در جزئیات بیشتر Nano-World را کشف خواهیم کرد و شما خواهید آموخت که چرا "در پایین جای زیادی وجود دارد" ، جمله معروف ریچارد فاینمن ، پدر NT. من به طور خلاصه اما کافی در مورد: مفهوم مکانیک کوانتوم در سطح نانو ، در مورد سطح بالای گونه های نانو صحبت می کنم ، که با برخی از حقایق دیگر ، منحصر به فرد بودن NT را از هیچ فناوری دیگری می دهد!


بخش 3: مواد نانو

اگر بگوییم NanoWorld مانند یک باغ وحش است ، جایی که هر چیزی با ابعاد بین 1 تا 100 نانومتر به عنوان حیوانات این باغ وحش محسوب می شود ، این یک قیاس عادلانه است! از ذرات نانو مانند نقاط کوانتومی گرفته تا نانوسیم ها و نانولوله ها و حتی ورق های نانو مانند گرافن. بدون یادگیری در مورد NanoMaterilas نمی توان ادعا کرد که درباره NT اطلاعات داریم. این همان چیزی است که شما در بخش 3 یاد می گیرید. شما در مورد بیشترین Nanomaterilas شناخته شده یاد خواهید گرفت: نقاط کوانتومی ، Nanos بر پایه کربن (گرافن ، نانوروبان های گرافن ، نانولوله های کربنی ، توپ های حبابی مانند C60) و همچنین نانو کامپوزیت ها | پلیمرها | الیاف | پوشش شرط می بندم وقتی اطلاعاتی در مورد خصوصیات جذاب چنین نانوموادی که می توانند در محصولات و راه حل های تغییر دهنده بازی استفاده شوند ، تحت تأثیر قرار خواهید گرفت.


بخش 4: چگونه می توانیم در NanoScale ببینیم؟

ما نمی توانیم زیاد درباره Nano صحبت کنیم ، مگر اینکه بتوانیم آنها را ببینیم ، یا حداقل رفتار آنها را بسنجیم و آنها را مشخص کنیم. به عنوان تشبیه ، زمان را در نظر بگیرید ، انسان هیچ میکروسکوپی برای دیدن جزئیات بیشتر اجسام و فراتر از آنچه چشم غیرمسلح ما می تواند مشاهده کند ، ندارد. پس هیچ دانش و بحثی در مورد میکروارگانیسم ها مانند سلول ها ، باکتری ها نبود ، درست است؟ این اهمیت جعبه ابزار NT است. در این بخش ، من متداول ترین و کاربردی ترین تجهیزات اندازه گیری را در مقیاس نانو به شما معرفی می کنم. شما خواهید آموخت که چگونه ابزارهای میکروسکوپی و اسپکتروسکوپی به دانشمند کمک می کند تا نه تنها نانو را مشاهده کند بلکه با استفاده از کاوشگرهای بسیار تیز ، ماده به اتم را دستکاری کند. شما بسیار سرگرم خواهید شد تا یاد بگیرید که این سیستم های شگفت انگیز چگونه کار می کنند و توانایی انجام چه کاری را دارند!بخش 5: Nano’s چگونه ساخته می شود؟

صحبت در مورد پتانسیل های NT بسیار ساده تر از ساخت سیستم های مبتنی بر Nano است! NT در مراحل اولیه خود است ، اما با این وجود دانشمندان تکنیک های چشمگیری را برای ساخت نانوساختارها ، حسگرها ، دستگاه ها و حتی مدارهای مجتمع Nano-Scale توسعه داده اند. در این بخش ، ما حس کنجکاوی خود را در مورد چگونگی کنترل و دستکاری نانو توسط اتم توسط اتم برآورده می کنیم. من به شما در مورد چندین روش لیتوگرافی از بالا به پایین و همچنین تکنیک های رسوب بخار و پایین مونتاژ به شما آموزش می دهم.


بخش 6: برخی از موضوعات و موضوعات در فناوری نانو

NT طیف گسترده ای از برنامه ها را شامل می شود و بسیاری از بخشهای زندگی بشر را تحت تأثیر قرار می دهد. در این طرح ، نگرانی جدی در مورد استفاده از NT وجود دارد ، مانند ایمنی محیط زیست/بهداشت و خطر مربوط به استفاده از NanoParticles ، که تقریباً تاکنون ناشناخته است! این بخش موضوعاتی را در بر می گیرد که نور دیگری را در درک ما درباره NT منعکس می کند.


اما اشتباه نکنید ، این دوره فقط سخنرانی های مونولوگ نیست !!! من همیشه دوست دارم مطالب آسان برای فهم ، قابل درک و جذاب برای مخاطبانم فراهم کنم. من دوست دارم با داشتن بهترین تجربه یادگیری ، دانش آموزانم را در حال سرگرمی ببینم. در این دوره ، من تمام آنچه را که باید برای شروع NT بدانید ، به زبان ساده و با فیلم ها و گرافیک های سخنرانی با کیفیت بالا جمع آوری کردم. اما علاوه بر این ، به دنبال نگرش من برای داشتن بهترین تجربه یادگیری ، همچنین موارد زیر را خواهید یافت:


فایل های خلاصه PDF:

شما به پرونده های خلاصه کتاب من دسترسی خواهید داشت ، بنابراین می توانید محتوای دوره را در موارد دلخواه خود مطالعه و مرور کنید.

منابع خارجی برای مطالعه و حرکت به جلو:

من به شما مجموعه ای از منابع بصری خارجی و آزمونها را ارائه می دهم. از انیمیشن ها ، تصاویر و سایر منابع گرافیکی گرفته تا مجلات ، مقالات ، وب سایت ها و وبلاگ ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد NT.

شبیه سازی ساختارهای نانو:

من همچنین یک قسمت شبیه سازی را برای این دوره اختصاص داده ام. این بخشی است که می توانید شبیه ساز را برای نانولوله های گرافن و کربن اجرا کنید و احساس عملکرد سیستم های نانو را لمس کنید. من نشان خواهم داد که چگونه می توانید یک ساختار فلزی را به ماده نیمه رسانا تبدیل کنید تا دارای نقص باشد. به این ترتیب شما بسیار بهتر خواهید فهمید که چگونه دستکاری در سطح اتمی منجر به تأثیرات عظیم در سطح کلان می شود.

انجمن فیس بوک Right Vision:

با گذراندن این دوره به جامعه منحصر به فرد FB که دارای دید مناسب هستند دسترسی پیدا خواهید کرد ، جایی که می توانید از پشتیبانی و کمک بیشتری برخوردار شوید ، به س questionsالات خود پاسخ دهید و از آخرین دستاوردها و فرصت های نانو مطلع شوید.


در پایان دوره ، اگر می خواهید در حرفه خود Nano-Pioneer شوید یا یک Nano-Program را دنبال کنید ، بهترین نکته و پیشنهادات را به شما ارائه می دهم. با پایان این دوره ، من 100٪ تضمین می کنم ، شما درک و دانش واقعی از نیروی انقلابی آینده ، NT خواهید داشت.

- هیچ خطری وجود ندارد!

این دوره با 30 روز ضمانت کامل برگشت پول همراه است ، به این معنی که اگر پس از خرید خود راضی نیستید ، می توانید 100٪ بازپرداخت کنید بدون هیچ سالی. کاملاً خطری وجود ندارد! هر ثانیه ای که منتظر می شوید هزینه های قابل توجهی برای شما در پی دارد.


بنابراین ، منتظر چه هستید !؟

بیایید سفر جذاب را از طریق NanoWorld شروع کنیم. همین الان ثبت نام کنید و من شما را در دوره انتخاب می کنم؟

این دوره برای چه کسانی است:

 • هرکسی که می خواهد با فناوری نانو آشنا شود ؛
 • همه کسانی که کنجکاو هستند بدانند: فناوری نانو چگونه کار می کند ، چه چیزی این فناوری را منحصر به فرد می کند و چگونه زندگی یا حرفه شما تحت تأثیر NT قرار می گیرد
 • دانشجویانی که در فکر کشف فناوری نانو بیشتر و درک فضای نانو هستند
 • هر کس نیاز به یادگیری اصول فناوری نانو و شروع به کار با برنامه های نانو یا تحقیقات نانو دارد
 • هر پیشگام که قصد درک بینش فناوری نانو را دارد تا بتواند با ایده های نانو آشنا شود و محصولات و راه حل های نانو را در تجارت ، خدمات یا تخصص خود پیاده کند
 • همه علاقه مند به دانستن در مورد نانوساختارها (نانولوله ها ، نانوسیم ها ، نانو ذرات) و همچنین نانومواد خارق العاده مانند گرافن ، نانولوله های کربنی ، نقاط کوانتومی ، توپ های باکی ، فیلم نازک و ...
 • هر کسی که می خواهد بیاموزد که چگونه فناوری نانو در مقیاس اتمی مشاهده و دستکاری می کند و قدرت فناوری نانو که به آنها امکان می دهد محصولات فوق العاده عالی مانند منسوجات همیشه خشک و تمیز خود را اختراع کنند ، یاد می گیرد!
 • هر کس مشتاق است که در مورد راه حل های بالقوه و کاربردهای فناوری نانو در بخشهای مختلف زندگی بشر اطلاعاتی کسب کند. از برداشت انرژی ، پرداختن به تغییرات آب و هوایی تا تحویل دارو ، نانو الکترونیک و موارد دیگر…
 • هر کس به مباحث مرتبط با نانو مانند: مهندسی نانو ، پزشکی نانو ، ربات های نانو ، محصولات نانو ، اقتصاد نانو ، ساخت نانو ، جعبه ابزارهای نانو ، نانو ملاحظات ، شبیه سازی نانو و مطالعه نانو علاقه مند است/مشاغل


سرفصل ها و درس ها

معرفی Introduction

 • فناوری نانو در مورد چیست؟ What is Nanotechnology About?

 • سوالات متداول Frequently asked questions

 • NT درباره چیست؟ (پیوندهای ویدئویی) What is NT About? (Video Links)

 • یک مسابقه سریع! A quick Quiz!

 • مقیاس نانو چقدر کوچک است ؟! How much small Nano-Scale is?!

 • منابع اضافی Extra Resources

 • مقیاس جهان: (پیوندها) Scale of Universe: (Links)

 • نانو در طبیعت Nano in Nature

 • خط زمانی نانو فناوری (مختصر تاریخچه) NanoTechnology TimeLine (Brief History)

 • سخنرانی ریچارد فاینمن (پیوند) Richard Feynman Speech (Link)

 • نانو همه جا است Nano's Everywhere

 • فناوری نانو ، مزایا ، کاربردها و چشم انداز Nanotechnology, Benefits, Applications and Perspective

 • فناوری نانو ؛ یک نوزاد سریع رشد می کند! NanoTechnology; a fast growing Infant !

ویژگی خاص فناوری نانو چیست؟ (منحصر به فرد NanoWorld) What is Special about NanoTechnology ? (Uniqueness of NanoWorld)

 • در پایین اتاق زیادی وجود دارد! There is Plenty of Room at the Bottom!

 • دنیای جدید ، فیزیک جدید (نقش جلوه های کوانتومی) New world, New Physics (Role of Quantum Effects)

 • پیامدهای مکانیک کوانتوم در جهان نانو Implications of Quantum Mechanic at the Nano-World

 • سطح بیشتر ، واکنش پذیری بیشتر! More Surface Area, More Reactivity!

 • جایی که بیشتر زیست شناسی رخ می دهد! Where most of the Biology Occurs!

مواد نانو Nano Materials

 • نانو مواد و طبقه بندی ها NanoMaterials and Classifications

 • NanoStrcutures (NanoSheets ، NanoWires ، NanoTubes) NanoStrcutures (NanoSheets, NanoWires, NanoTubes)

 • برخی از فیلم ها در مورد مواد نانو (پیوندها) Some Videos about NanoMaterials (Links)

 • نقاط کوانتومی (Q.D) Quantum Dots (Q.D)

 • نقطه کوانتومی (پیوند ویدیویی) Quantum Dot (Video Link)

 • کربن بر اساس نانو Carbon Based Nano's

 • گرافن Graphene

 • گرافن (پیوندهای ویدئویی) Graphene (video links)

 • نانوریبن های گرافن (GNR) Graphene Nanoribbons (GNRs)

 • نانولوله های کربنی (CNT) Carbon Nanotubes (CNTs)

 • CNT ها - پس از آن CNTs - Afterwards

 • توپهای باکیبال (فولرن) Buckyballs (Fullerene)

 • نانوکامپوزیت ها Nano Composites

 • نانو پلیمرها Nano Polymers

 • الیاف نانو Nano Fibers

 • الیاف نانو (پیوند ویدیویی) Nano Fibers (Video Link)

 • پوشش نانو (فیلم نازک) Nano Coating (Thin Film)

 • پوشش نانو (پیوندهای ویدیویی) Nano Coating (Video Links)

چگونه می توانیم در NanoScale ببینیم؟ (ابزار اندازه گیری و توصیف) How do we see at NanoScale? (Measurement and Characterization Tools)

 • جعبه ابزار برای مشاهده Nanos (میکروسکوپ در مقابل طیف سنجی) Toolkit to Observe Nanos (Microscopy vs Spectroscopy)

 • میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) Scanning Electron Microscope (SEM)

 • نحوه کار SEM (پیوند ویدیویی) How SEM works (Video Link)

 • میکروسکوپ تونلی روبشی (STM) Scanning Tunneling Microscope (STM)

 • میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) Atomic Force Microscope (AFM)

 • پراش اشعه ایکس X-Ray Diffraction

 • طیف سنجی با اشعه ماوراlet بنفش قابل مشاهده (UV-Vis) Ultraviolet-Visible (UV-Vis) Spectroscopy

 • طیف سنجی رامان Raman Spectroscopy

چگونه نانو بسازیم؟ (روشهای ساخت) How do we Build Nano's? (Fabrication Methods)

 • رویکردهای ساخت نانو (از بالا به پایین در مقابل پایین به بالا) Nano-Fabrication Approaches (Top-Down vs Bottom-Up)

 • عکس لیتوگرافی Photo Lithography

 • لیتوگرافی اشعه ایکس X-Ray Lithography

 • چاپ سنگی پرتو الکترونی Electron Beam Lithography

 • لیتوگرافی پرتو الکترونی (پیوند ویدیویی) Electron Beam Lithography (video link)

 • لیتوگرافی پرتوی یونی Ion Beam Lithography

 • لیتوگرافی نرم Soft Lithography

 • نانو چاپ NanoImprint

 • کاوشگر و اسکن لیتوگرافی قلم (SPL و DPL) Scanning Probe & Dip Pen Lithography (SPL &DPL)

 • رسوب بخار شیمیایی و فیزیکی (CVD و PVD) Chemical & Physical Vapor Deposition (CVD & PVD)

 • خود مونتاژ Self-Assembly

 • خود مونتاژ (پیوند ویدیویی) Self-Assembly (Video Link)

برخی از موضوعات و موضوعات در فناوری نانو Some Topics and Issues in NanoTechnology

 • مسائل ایمنی و ریسک مرتبط با فناوری نانو Safety & Risk Issues Associated with NanoTechnology

فناوری نانو و فرصت هایی برای شما! NanoTechnoloy and Opportunities for you!

 • چگونه می توان مسیر خود را از طریق NT پیدا کرد؟ (چگونه می توان یک فناوری نانو شد) How to Find Your Pathway Through NT? ( How to become a Nanotechnologist )

 • منابع خارجی برای مطالعه و حرکت به جلو External Resources for Study and Moving Forward

شبیه سازی: شبیه سازهای نانولوله های گرافن و کربن Simuation: Graphene & Carbon Nanotubes Simulators

 • شبیه ساز خصوصیات الکترونیکی نانولوله های کربنی زیگزاگ (ZCNT_EK) Zigzag Carbon Nanotube Electronic Properties Simulator (ZCNT_EK)

 • جایزه Bonus

 • صندلی گرافن Nanoribbon خصوصیات الکترونیکی/شبیه ساز نقص (AGNR_EK) Armchair Graphene Nanoribbon Electronic Properties/Defect Simulator (AGNR_EK)

نمایش نظرات

نظری ارسال نشده است.

Milad Zoghi

مهندس کارشناسی ارشد Nanotechnolgy و مدیرعامل "دیدگاه راست" سلام، "دیدگاه راست" یک آکادمی آموزش آنلاین است که توسط نانو فناوری های بسیار تحصیل کرده در مونترال، کانادا تاسیس شده است. هدف ما ارائه منابع با کیفیت بالا و معتبر در مورد فناوری نانو، نیروی انقلابی بعدی است! اگر چه اکتشافات و برنامه های کاربردی فناوری نانو، موضوع بحث در همه جا است، اما بهترین از این نوزادان رشد سریع هنوز به آینده و تعجب جهان در سال های آینده و چند دهه است. به این ترتیب، مردم بیشتر و بیشتر می خواهند در مورد نانو در مورد نانو، بدون وارد شدن به پیچ و خم سردرگمی یاد بگیرند و فرصت های بالقوه در مورد زمینه و تخصص خود را پیدا کنند. چشم انداز درست یک آکادمی پیشگام نانو آموزش است که دوره های آنلاین را برای تمام نانو شور و شوق، که مایل به کشف Nanoworld هستند، بخشی از تکنولوژی آینده هستند و با یادگیری فناوری نانو، دانش و تخصص خود را به سطح بعدی برسانند.