آموزش قسمت احتمال - 4

Probability Part - 4

نکته: آخرین آپدیت رو دریافت میکنید حتی اگر این محتوا بروز نباشد.
توضیحات دوره: احتمال معنی احتمال چیست؟ فرمول محاسبه احتمال چیست؟ چگونه می توان احتمال مراجعه دو دوست به یک مغازه در یک روز و روزهای متوالی را محاسبه کرد؟ اگر احتمال برنده شدن یک بازیکن در مسابقه داده شده است، پس چگونه می توان احتمال برنده شدن بازیکن دیگر در مسابقه را محاسبه کرد؟ چگونه می توان احتمال تولد دو دوست و تولد یکسان را محاسبه کرد؟ یک دریاچه در داخل یک منطقه مستطیل شکل وجود دارد. چگونه می توان احتمال سقوط هلیکوپتر مفقود شده در داخل دریاچه را پیدا کرد؟ پیش نیازها: دانش مقدماتی جبر و مفاهیم هندسی

1. چگونه می توان احتمال بازدید دو مشتری از یک فروشگاه را در یک هفته در یک روز و روزهای مختلف محاسبه کرد؟


2. یک جعبه شامل 12 توپ است که x از آنها سیاه است. اگر 6 توپ سیاه دیگر اضافه شود، احتمال ترسیم توپ های سیاه دو برابر قبل است. x را پیدا کنید.


3. یک کوزه شامل 24 تیله است: تعدادی تیله سبز و تعدادی تیله آبی. احتمال سنگ مرمر سبز داده شده است. چگونه تعداد تیله های آبی را پیدا کنیم.


4. یک کیسه حاوی 5 توپ قرمز و تعدادی توپ آبی است. احتمال توپ های آبی دو برابر توپ قرمز است. نحوه پیدا کردن تعداد توپ های آبی در کیف.


5. چگونه احتمال به دست آوردن دم سکه را پیدا کنیم؟


6. چگونه می توان احتمال توپ های رنگی مختلف را پیدا کرد؟


7. اگر یک قالب یک بار پرتاب شود، چگونه می توان احتمال به دست آوردن عددی بزرگتر از 4 و احتمال بدست آوردن عددی کمتر یا مساوی 4 را محاسبه کرد؟


8. چگونه می توان احتمال آس بودن و نبودن کارت را محاسبه کرد؟


9. احتمال برنده شدن یک بازیکن در مسابقه داده شده است. چگونه احتمال برنده شدن بازیکن دیگری در مسابقه را پیدا کنیم؟


10. چگونه بفهمیم که دو دوست تولدهای متفاوت و تولدهای یکسانی دارند؟


11. تعداد دختران و پسران در یک کلاس داده شده. چگونه می توان احتمال دختر یا پسر بودن نماینده دانش آموز را محاسبه کرد؟12. دو سکه مختلف به طور همزمان پرتاب می شوند. احتمال اینکه حداقل یک هد بدست آید چقدر است؟


13. در یک بازی صندلی موزیکال، موسیقی در هر زمان در عرض 2 دقیقه متوقف می شود. احتمال اینکه موسیقی در نیم دقیقه اول پس از شروع متوقف شود چقدر است؟


14. گزارش شده است که یک هلیکوپتر مفقود در جایی در منطقه مستطیل سقوط کرده است. احتمال سقوط آن در داخل دریاچه نشان داده شده در شکل چقدر است؟


یک کارتون دارای 100 پیراهن است که برخی از آنها خوب هستند، برخی دارای ایرادات جزئی و برخی با نقص عمده هستند. یک تاجر فقط پیراهن های خوب را می پذیرد و یک تاجر دیگر پیراهن های دارای نقص عمده را رد می کند. احتمال اینکه پیراهن برای معامله‌گر اول و پیراهن برای معامله‌گر دوم قابل قبول باشد چقدر است؟


سرفصل ها و درس ها

معرفی Introduction

  • معرفی Introduction

قسمت احتمال - 4 Probability Part - 4

  • احتمال: مشتریان در همان روز یا روزهای مختلف بازدید می کنند Probability : Customers visit same day or different days

  • احتمال: تعداد توپ های سیاه Probability : Number of black balls

  • احتمال: شماره از تیله های آبی Probability: No. Of blue marbles

  • احتمال: گرفتن عدد بزرگتر از 4 روی تاس Probability: Getting number greater than 4 on dice

  • احتمال: کارت، دو بازیکن، تولد دو دوست Probability : Cards, two players, two friends birthdays

  • احتمال: دانش آموزان، سکه، صندلی موسیقی Probability: Students, Coins, musical chair

  • احتمال: هلیکوپتر مفقود شده، پیراهن Probability : Missing helicopter, Shirts

نمایش نظرات

نظری ارسال نشده است.

آموزش قسمت احتمال - 4
خرید اشتراک و دانلود خرید تکی و دانلود | 160,000 تومان (5 روز مهلت دانلود) زمان تقریبی آماده سازی لینک دانلود این دوره آموزشی حدود 5 تا 24 ساعت می باشد.
جزییات دوره
1.5 hours
8
Udemy (یودمی) udemy-small
06 شهریور 1402 (آخرین آپدیت رو دریافت می‌کنید، حتی اگر این تاریخ بروز نباشد.)
2,138
از 5
ندارد
دارد
دارد

Google Chrome Browser

Internet Download Manager

Pot Player

Winrar

Prabh Kirpa Classes Prabh Kirpa Classes

Educatorاین کانال صرفاً مبتنی بر آموزش است. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که دانش آموزان قادر به درک هر سوال به روشی آسان هستند. ما مفتخریم که خدمات آموزشی با کیفیت به دانش‌آموزان کلاس VII تا کلاس XI علوم NCERT، راه حل‌های کامپیوتری و مطالعات تجاری انگلیسی ارائه می‌کنیم. هدف ما کمک به رهبران فردا برای یادگیری موفقیت امروز است.

Udemy (یودمی)

یودمی یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های آموزشی آنلاین است که به میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان امکان دسترسی به دوره‌های متنوع و کاربردی را فراهم می‌کند. این پلتفرم امکان آموزش در زمینه‌های مختلف از فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی گرفته تا زبان‌های خارجی، مدیریت، و هنر را به کاربران ارائه می‌دهد. با استفاده از یودمی، کاربران می‌توانند به صورت انعطاف‌پذیر و بهینه، مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرند و خود را برای بازار کار آماده کنند.

یکی از ویژگی‌های برجسته یودمی، کیفیت بالای دوره‌ها و حضور استادان مجرب و با تجربه در هر حوزه است. این امر به کاربران اعتماد می‌دهد که در حال دریافت آموزش از منابع قابل اعتماد و معتبر هستند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن از آموزش‌ها بهره ببرند. به طور خلاصه، یودمی به عنوان یکی از معتبرترین و موثرترین پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، به افراد امکان می‌دهد تا به راحتی و با کیفیت، مهارت‌های مورد نیاز خود را ارتقا دهند و به دنبال رشد و پیشرفت شغلی خود باشند.