آموزش AutoCAD Plant 3D (انگلیسی)

Learn AutoCAD Plant 3D (English)

نکته: آخرین آپدیت رو دریافت میکنید حتی اگر این محتوا بروز نباشد.
توضیحات دوره: راهنمای ایجاد پروژه و کار در AutoCAD Plant 3D به زبان انگلیسی Basic مشاهده، طراحی و دستورات ویرایش. ایجاد، باز کردن و اضافه کردن نقشه‌ها با استفاده از مدیر پروژه افزودن و کنترل پروژه با استفاده از راه‌اندازی پروژه ایجاد و اصلاح حاشیه‌نویسی و برچسب‌گذاری P&ID's Creating Structural Model [شبکه‌ها، پایه‌ها، اعضا، پلتفرم‌ها، نردبان، پله‌ها و نرده‌ها] ایجاد، قرار دادن و اصلاح تجهیزات در مدل سه بعدی افزودن و اصلاح نازل در مدل سه بعدی مسیریابی لوله در مدل سه بعدی افزودن پشتیبانی لوله در مدل سه بعدی ایجاد، مشاهده و ویرایش مشخصات. قطعات را از یک کاتالوگ به برگه مشخصات اضافه کنید. پس از افزودن آن به مشخصات، ویژگی های قطعه را در برگه مشخصات ویرایش کنید. اولویت استفاده جزئی را برای گروه های قطعه بر اساس اندازه قطعه تنظیم کنید. عملگرهای پیش فرض را برای شیرها تعیین کنید. لوله گذاری با طول ثابت را در یک مشخصات مشخص کنید. مشاهده، فیلتر کردن، و مکان یابی قطعات در کاتالوگ قطعات. استفاده از Spec Viewer برای قرار دادن قطعات در مدل 3D. کار بر روی یک کاتالوگ ساز برای ایجاد اجزای لوله کشی خود. سبک را برای طراحی ایزومتریک و قرقره لوله‌کشی پیکربندی کنید و مقصد محتوا را برای هر کنترل تنظیم کنید و مشخص کنید که چگونه حاشیه‌نویسی‌ها، ابعاد، مقیاس نمادها می‌توانند در نقشه‌های Iso شما نمایش داده شوند. قالب بندی خطوط شیب دار، از جمله سقوط، انحراف دوبعدی و آفست سه بعدی را مشخص کنید. بلوک عنوان را برای هر سبک ایزومتریک تعریف کنید. Quick Iso را با دو روش ایجاد کنید. ISO تولید را از شماره خط یا چند جداول از جمله جداول BOM، Weld و Cut Piece ایجاد کنید. پیش نیازها:نصب AutoCAD Plant 3D 2017. این دوره برای کاربر جدید AutoCAD Plant 3D طراحی شده است.

نرم افزار AutoCAD® Plant 3D  طراحان و مهندسان کارخانه را قادر می سازد تا به طور مؤثر P ID را تولید کنند و سپس آنها را در یک مدل طراحی کارخانه سه بعدی ادغام کنند. این ابزارها که بر روی پلتفرم نرم افزار آشنای اتوکد ساخته شده اند، طراحی مدرن سه بعدی کارخانه را برای طراحان و مهندسانی که کارخانه های پردازش را مدل و مستند می کنند، به ارمغان می آورد. گزارش های ایزومتریک، املایی، و مواد را ایجاد و به اشتراک بگذارید.

آموزش AutoCAD Plant 3D  طراحی شده است تا درک کاملی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های AutoCAD Plant 3D از اصول اولیه تا اجزای پیشرفته به شما بدهد.

در این دوره آموزشی شما می دانید:

  • نحوه راه اندازی برنامه برای اولین بار، شناخت رابط کاربری Plant 3D، انواع مختلف فضاهای کاری و نحوه انتخاب مناسب، ابزارها در منوی برنامه، تشخیص نوار و نحوه تغییر آن با توجه به فضای کاری انتخاب شده، پالت خصوصیات و نحوه استفاده از آن برای دسترسی به داده‌های مشاهده، بخش، مؤلفه و خط، جدول داده‌ای که شامل داده‌های اجزا و خطوط است و چگونه می‌توانیم آنها را با استفاده از مدیر داده مدیریت کنیم، Spec Viewer که به شما کمک می‌کند قطعات را در یک مدل قرار دهید. ، یا پالت های ابزار را از یک مشخصات خاص بسازید.


  • نحوه کار بر روی پروژه خود با استفاده از Project Manager که حاوی ابزارهایی است که به شما در ایجاد، باز کردن و اضافه کردن نقشه ها و انجام کارهای دیگر کمک می کند، اضافه کردن و کنترل پروژه با استفاده از Project Setup، افزودن جزئیات اضافی برای ترسیم با استفاده از File Name قالب.

  • درباره نمادشناسی P ID، کار بر روی فضای کاری P ID PIP و ابزارهایی برای ایجاد نقشه های P ID، دسترسی به طرح رنگ، افزودن تجهیزات، نمودار شماتیک چیست و نحوه استفاده از AutoCAD plant 3d برای ترسیم آن، دسترسی به خط شماتیک ابزاری برای اتصال تجهیزات با خطوط لوله و ابزار دقیق، کنترل و تغییر نوع جزء، افزودن شیرها، حاشیه نویسی تجهیزات و خطوط.

  • درباره ساختار و اینکه چگونه به ما مزیتی برای ادغام آثار سازه ای و مکانیکی می دهد. ایجاد شبکه‌هایی برای استفاده به عنوان نقاط ضربه‌ای برای کمک به ما در مدل‌سازی آسان مدل ساختار. برای تعیین مقادیر برای همه پایه‌های جدید، تنظیمات پایه را مشخص کنید. ایجاد اعضای ساختاری و مشخص کردن شکل، مواد و کد آن. پس از تنظیم گزینه های نوع، مواد، محل قرارگیری و شکل، سکوها را قرار دهید. ایجاد پله و نرده با ابعاد دلخواه. یک شکل نردبان و پله با اندازه و شکل هندسی خاص ایجاد کنید.

  • نحوه ایجاد، قرار دادن تجهیزات در مدل و همچنین ویرایش. افزودن نازل یا اصلاح در صورت نیاز. لیست خط P ID چیست و چگونه می توان از آن برای قرار دادن و تأیید خطوط و مؤلفه ها استفاده کرد. روش های استفاده برای مسیریابی لوله در مدل سه بعدی اضافه کردن پشتیبانی لوله و کنترل ارتفاع آن.

  • نحوه راه اندازی و شناسایی پنجره ها و ابزارهای ویرایشگر مشخصات. یک ویژگی ایجاد، مشاهده و ویرایش کنید. قطعات را از کاتالوگ به برگه مشخصات اضافه کنید. پس از افزودن آن به مشخصات، ویژگی‌های قطعه را در برگه مشخصات ویرایش کنید. اولویت استفاده جزئی را برای گروه های قطعه بر اساس اندازه قطعه تنظیم کنید. عملگرهای پیش فرض را برای شیرها تعیین کنید. لوله‌کشی با طول ثابت را در یک مشخصات مشخص کنید. مشاهده، فیلتر کردن، و مکان یابی قطعات در کاتالوگ قطعات. استفاده از Spec Viewer برای قرار دادن قطعات در مدل 3D. اجزای لوله کشی خود را ایجاد کنید.

  • نحوه پیکربندی سبک برای لوله کشی ایزومتریک و طراحی قرقره و تعیین مقصد محتوا برای هر کدام. کنترل کنید و مشخص کنید که چگونه حاشیه نویسی ها، ابعاد، مقیاس نمادها می توانند در نقشه های Iso شما نمایش داده شوند. قالب‌بندی برای خطوط شیبدار، از جمله سقوط، انحراف‌های دوبعدی، و آفست‌های سه‌بعدی را مشخص کنید. بلوک عنوان را برای هر سبک ایزومتریک تعریف کنید. Quick Iso را با دو روش ایجاد کنید. ISO تولید را از شماره خط یا چند جدول از جمله جداول BOM، Weld و Cut Piece ایجاد کنید.

  • نحوه پیکربندی تنظیمات پیش فرض برای الگوی ارتو. تنظیمات پیش‌فرض جداول BOM را برای نمایش در طرح‌های Ortho پیکربندی کنید. نماهای Orthographic را از خود مدل ایجاد کنید. نماهای Ortho را به یک نمای موجود ایجاد کنید. حاشیه نویسی و ابعاد نماهای ارتو. نحوه قرار دادن یک مؤلفه در مدل سه بعدی و استفاده از شکاف لوله برای نمایش همه مؤلفه در نمای ارتو.

  • نحوه دسترسی به ابزار چاپ/طرح. طراحی PID را برای انتشار تنظیم کنید. یک طراحی سه بعدی را برای ترسیم تنظیم کنید

  • چگونه ایجاد کننده گزارش را بشناسیم. گزارش جدید ایجاد کنید ابزارهای طراحی گزارش را بشناسید


سرفصل ها و درس ها

معرفی Introduction

برخورد با محصول Dealing with the Product

رابط کاربری User Interface

پروژه ها Projects

نمودارهای فرآیند و ابزار دقیق (PID) Process and Instrumentation Diagrams (PID)

مدل سه بعدی 3D Model

ویرایشگر مشخصات Spec Editor

نماهای ایزومتریک Isometric Views

نماهای املایی Orthographic Views

نشر و چاپ Publishing and Printing

گزارش ایجاد کننده Report Creator

نمایش نظرات

نظری ارسال نشده است.

آموزش AutoCAD Plant 3D (انگلیسی)
خرید اشتراک و دانلود خرید تکی و دانلود | 160,000 تومان (5 روز مهلت دانلود) زمان تقریبی آماده سازی لینک دانلود این دوره آموزشی حدود 5 تا 24 ساعت می باشد.
جزییات دوره
4 hours
78
Udemy (یودمی) udemy-small
05 فروردین 1403 (آخرین آپدیت رو دریافت می‌کنید، حتی اگر این تاریخ بروز نباشد.)
933
4.3 از 5
دارد
دارد
دارد

Google Chrome Browser

Internet Download Manager

Pot Player

Winrar

Samaah Sultaan Samaah Sultaan

مهندس مکانیک

من یک مهندس مکانیک هستم، در رشته های زیادی کار کردم: نقشه کشی، نگهداری، فنی و طراحی. من دوست دارم دانش را با دیگران به اشتراک بگذارم، به همین دلیل است که پنج سال پیش در حین کار و سپس به صورت آنلاین تدریس را شروع کردم، آرزوی من این است که همه مردم بتوانند به راحتی دانش را به دست آورند.

easy 2learn easy 2learn

دوره های آموزشی BIM

Udemy (یودمی)

یودمی یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های آموزشی آنلاین است که به میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان امکان دسترسی به دوره‌های متنوع و کاربردی را فراهم می‌کند. این پلتفرم امکان آموزش در زمینه‌های مختلف از فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی گرفته تا زبان‌های خارجی، مدیریت، و هنر را به کاربران ارائه می‌دهد. با استفاده از یودمی، کاربران می‌توانند به صورت انعطاف‌پذیر و بهینه، مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرند و خود را برای بازار کار آماده کنند.

یکی از ویژگی‌های برجسته یودمی، کیفیت بالای دوره‌ها و حضور استادان مجرب و با تجربه در هر حوزه است. این امر به کاربران اعتماد می‌دهد که در حال دریافت آموزش از منابع قابل اعتماد و معتبر هستند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن از آموزش‌ها بهره ببرند. به طور خلاصه، یودمی به عنوان یکی از معتبرترین و موثرترین پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، به افراد امکان می‌دهد تا به راحتی و با کیفیت، مهارت‌های مورد نیاز خود را ارتقا دهند و به دنبال رشد و پیشرفت شغلی خود باشند.